Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE BAŞARILI PERSONELİMİZİN ÖDÜLLENDİRİLMESİ
28.12.2018  
​    İl Emniyet Müdürlüğümüz kadrosunda görev yapan personelin moral ve motivasyonunu artırmak, başarılı personeli ödüllendirmek amacıyla, üstün performans gösteren personelin belirlenerek “Ayın Personeli” seçme uygulamasına devam edilmektedir. 
   
    Bu kapsamda, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Murat YİĞİT;
20/09/2018 günü saat:16:33 sıralarında haber merkezince Şarkiye Mahallesi Çürükoğlu Sokak üzerinde bulunan bir ikamette yangını olduğunu bildirilmesi üzerine, bölgeye yakın olan Motosikletli Trafik Görevlisi Murat YİĞİT belirtilen adrese ivedilikle geçerek, bina içerisinde bulunan yaşlı vatandaşımızı komşularının da yardımı ile yanmaktan kurtararak yangın mahallinden dışarıya güvenli bölgeye çıkarmış olup, görevinde üstün gayret ve başarı göstermesi nedeniyle "Eylül Ayı Ayın Personeli" seçilmiştir.
   
   Asayiş Şube Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Kenan YAVUZ;
02/10/2018 günü istirahatli olduğu saatte Orhangazi Mahallesinde bulunan bir market içerisinde alışveriş yaptığı esnada market içerisinde bulunan iki kişinin hal ve hareketlerinden şüphelenerek şahısları takip etmeye başlamış, para ödeyen şüpheli şahsın hızlı bir şekilde hareket ederek kasiyerin kendisine vermiş olduğu para üstünden tırnakçılık suretiyle hırsızlık yaptığını anlamış, şahsın dışarıya çıkmasına engel olmaya çalışmış, bu arada market içerisinde bulunan diğer şüpheli şahıs da olaya müdahale ederek arbede çıkarmış ve her iki şüphelininde arbede sonucunda marketten kaçmaları üzerine derhal konuyu ilgili birimlere ileterek eşkallerini ve kaçtıkları aracın plakasını bildirmiş, her iki şahıs da Kütahya Yolu Uygulama Noktasında yakalanarak gözaltına alınmışlardır. Adli mercilere intikal ettirilen şahıslar tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Personelimiz şahısların yakalanmasında gösterdiği başarıdan dolayı,
Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli polis memurları Coşkun KESKİN, Kahraman YÜKSEL, Atakan SEZER ve Hasan Hüseyin DOĞANAY;
  
  21/10/2018 günü sabah saatlerinde ilimizde meydana gelen silahla adam öldürme olayına karışan 34 plakalı otomobilin Kütahya yolu istikametine kaçması sonucu aracı tespit ederek yaptıkları takip ve kovalamaca neticesinde cinayet zanlısı, cinayette kullanılan silah ve mermiler ile kaçmak amacıyla kullanılan aracın yakalanmasında göstermiş oldukları başarılı çalışmalarından dolayı "Ekim Ayı Ayın Personeli" seçilmişlerdir.
Ayın personeli seçilen meslektaşlarımız, Eskişehir Valisi Sn Özdemir ÇAKACAK, İl Emniyet Müdürü Sn Engin DİNÇ, Huzur Sevenler Derneği Başkanı Necip Fazıl ŞAHİN ve dernek yönetim kurulu üyeleri ile diğer davetlilerin katılımlarıyla Polisevinde düzenlenen törenle, teşekkür belgesi ve çeşitli hediyelerle ödüllendirilmişlerdir. Programda dernek üyelerimizden Prof. Dr. Hilmi ÖZDEN davetlilere “Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı” başlıklı bir sunum gerçekleştirmiştir.
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Derneği Eskişehir Şubesi
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • KGYS ESKİŞEHİR