Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü “2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı”
17.01.2019  
​       Eskişehir Emniyet Müdürlüğü “2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı” Eskişehir Valisi Sn. Özdemir ÇAKACAK başkanlığında gerçekleştirildi.
     İl Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Sn. Bekir Şahin TÜTÜNCÜ, İl Emniyet Müdürü Sn. Engin DİNÇ, Emniyet Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldı.
2018 yılında yapılan çalışmalar hakkındaki sunumun ardından bir konuşma yapan Vali Sn. Özdemir ÇAKACAK:
“2018 yılı çalışmaları için öncellikle tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Türk Polis Teşkilatı Türk İdare Sistemi içinde geçmişi çok eskiye dayanan en köklü teşkilatlardan biridir. 2019 yılı içerisinde 174. yılını kutlayacak olan Teşkilatımız, 174 yıllık tecrübe, bilgi birikimi, yetişmiş personel ve çağdaş araç gereçleri kullanıp, modern eğitimler alarak delilden suçluya ulaşma noktasında geçmişten bugüne baktığımızda uluslararası alanda kendinden övgüyle söz ettirmektedir. Aynı şekilde İl Emniyet Müdürlüğümüz görev sahası içerisinde suç ve suçluyla mücadelede her geçen yıl başarısını yükseltmektedir. Polis 365 gün 24 saat aralıksız, tatil, bayram demeden vatandaşımızın huzur ve güveni, can ve mal emniyeti için görev başında bulunmaktadır. Son zamanlarda dünya genelinde yapılan araştırmalarda Eskişehir ülkemizin en güvenli kentlerinin başında geliyor. Bunu sağlayan kolluk kuvvetlerimiz olan Emniyet ve Jandarma teşkilatlarımızın tüm personeline huzurlarınızda teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. 
   Polis merkezleri sadece güvenlik saikiyle değil, vatandaşımızın Devletten bir isteği olduğunda hemen başvurabileceği yerler olması lazım. Konusu ne olursa olsun, güvenlik güçlerimiz vatandaşımızın yanındadır. Başvuran vatandaşımızın konusu, derdi ne olursa olsun, Polis Merkezlerimize, Emniyet Müdürlüklerimize vatandaşımızın derdi ile ilgilenilmesi talimatını verdik. Zaten Sayın Cumhurbaşkanımızın bir talimatı var: Kamu kurumlarına gelen vatandaşlarımız müracaat ettiklerinde kamu kurum ve kuruluşlarımız “bizim ilgi alanımız değil” demeyecekler, dilekçesini alıp vatandaş adına o işi takip edecekler.
Başvuran vatandaşlarımızın memnuniyet derecesine baktığımızda, bir hayli yüksek olduğunu görüyoruz” dedi.
Suç ve suçlularla mücadelede vatandaşlarımızın desteğinin önemine değinen Vali Sn. ÇAKACAK bu mücadelenin aynı tempoda devam edeceğini belirterek, “kolluk kuvvetlerimiz vatanın bekası uğruna şehitler vermektedir. Vatanımızın bekası uğruna hayatını ortaya koymuş, hayatını bu vatana adamış tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize sağlık, sıhhat ve afiyet diliyorum.” ifadelerini kullandı.
   Sayın Valimiz konuşmasının ardından, başta İl Emniyet Müdürümüz Sn. Engin DİNÇ, İl Emniyet Müdür Yardımcılarımız Fatih TERZİ, Hakan YAŞAR, Korkut AYDIN, Kamuran TURAN, Serkan GÖKIRMAK ile Şube Müdürleri Ahmet Zihni MANAP, İbrahim BARAN ve 2018 yılı içerisinde başarılı çalışmaları nedeniyle ödüllendirilmesi uygun görülen diğer personelimize başarı belgelerini verdi.
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Derneği Eskişehir Şubesi
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • KGYS ESKİŞEHİR