Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
HIRSIZLIK ZANLILARI YAKALANDI
06.02.2018  
​ İlimiz merkezinde son 15 gün içerisinde meydana gelen kamyon ve çekici cinsi araçlardan akü, otomobil cinsi araçlardan ise oto teybi ve ses sistemi çalınması olayları ile ilgili olarak Eskişehir Asayiş Şube Müdürlüğümüz Oto Hırsızlığı Büro Amirliğince yapılan araştırmalar sonucu 2 şüpheli tespit edilmiştir.
 Olayı gerçekleştirdiği tespit edilen şüpheliler gece saatlerinde küçük sanayi sitesinde suçta kullandıkları, şüpheli (K.D.) isimli şahsa ait oto ile görülmüş, ekiplerimizi gören şüphelilerden bazıları yaya, bazıları ise araçla kaçmaya başlamış, takip ve kovalamaca neticesinde (K.D.), (A.K.), (U.Ç.), (E.O.) ile Suça Sürüklenen Çocuklar (A.A.) ve (A.Ş) isimli şahıslar yakalanmış ve şahıslar C. Savcısının talimatları doğrultusunda gözaltına alınmışlardır.
 Şüphelilerin çalmış oldukları Aküleri satın alan (M.Ö.), (Ü.Ö.) ve (Y.K.) isimli hurdacılara hırsızlık malı satın almaktan adli işlem yapılmış ve Yetki Belgesi olmadığı halde, aküleri satın alan şahıslara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce ayrıca idari işlem yapılacaktır. 
 Şüphelilere ait (7) ayrı ikamette, (2) ayrı işyerinde ve (1) araçta yapılan aramada, (7) Akü, (1) adet Buffer, (6) adet amfi, (1) adet oto teybi, (1) adet metal panzidot, suçta kullandıkları çok sayıda anahtar ve lokma takımı, tornavida ve pense, (3) çift eldiven v.b. incelenmek üzere muhafaza altına alınmış ve çalıntı olduğu değerlendirilen malzemelerin sahiplerinin araştırmasına devam edilmektedir.
 Şüphelilerin ilimizden (11) ayrı otodan hırsızlık, Bilecik ili Bozüyük ilçesinden (7) ayrı otodan hırsızlık, Ankara ili Polatlı ilçesinden (7) ve Günyüzü ilçesi Geçek köyünden (1) adet kıraathaneden ve Gümüş konak köyünden ise (1) adet ikametten hırsızlık yaptıkları, toplamda 27 adet suça karıştıkları tespit edilmiş ve tahkikata devam edilmekte olup, şahıslar mevcutlu olarak Adli Makamlara sevk edilecektir.
 Eskişehir ilinin huzuru, can ve mal güvenliğinin sağlanması doğrultusunda çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.
 ​Kamuoyuna duyurulur.​
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Derneği Eskişehir Şubesi
  • UPEM
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • KGYS ESKİŞEHİR