Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
SUÇ ÖRGÜTLERİ İLE MÜCADELE
07.07.2017  

​SUÇ ÖRGÜTLERİ İLE MÜCADELE

    Suç örgütleri, halkın huzur ve güvenliğini hiçe sayarak, toplumun sosyal ve ekonomik menfaatlerini derinden zedelemekte, toplumsal adalet anlayışını ve hukukun temel ilkelerini sarsmaktadır. Suç örgütlerinin topluma yükledikleri bu büyük maliyetin, kanunlar çerçevesinde hesabını sormak, polis olarak elbette bizim öncelikli görevimizdir. Bu konudaki temel hedefimiz, suç örgütleriyle kararlı mücadelenin kesintisiz sürdürülmesidir.

    İl Emniyet Müdürlüğümüzün üstlenmiş olduğu bu önemli sorumluluğu profesyonel bir anlayışla, el ve gönül birliği içinde, mücadele çıtasını her geçen gün daha üst noktalara taşıyarak sürdürmektedir. Suç örgütleriyle yapmış olduğumuz kararlı mücadele sayesinde, Türk halkı her geçen gün daha güvenli ve huzurlu hale gelmekte, her geçen gün daha fazla suçlu adalete teslim edilmekte ve muhtemel suçların önüne geçilmektedir.

    Bu kapsamda Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce son 6 aylık dönemde; 117 ayrı çalışma yürütülmüş, yürütülen bu çalışmalarda 213 şüpheli şahıs gözaltına alınmış, bunlardan 67 ‘si tutuklanmıştır. Gerçekleştirilen operasyonlarda 71 Kilo 773 Gram Esrar Maddesi, 5395 Adet Ecstacy hap, 6 Kilo 975 Gram Sentetik Kannabinoid (Bonzai) maddesi, 14.48 Gram Eroin maddesi, 173 Gram Kokain Maddesi, 491 Kök Hint Keneviri ele geçirilmiştir.

  Uyuşturucuyla mücadele sadece polisiye tedbirlerle çözülecek bir problem olmayıp, ekonomik- sosyal ve psikolojik boyutları olan, devletin tüm kurumları, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımızın katkılarıyla yürütülmesi gereken önemli bir konudur. Ülkemizin geleceği ve sağlıklı bir nesil yetiştirilmesi adına, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü olarak uyuşturucuyla mücadelede tüm kurumlar ve vatandaşlarımızla işbirliği içerisinde zehir tacirleriyle mücadelemiz, azim ve kararlılıkla sürdürülecektir.

     Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Derneği Eskişehir Şubesi
  • UPEM
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • KGYS ESKİŞEHİR