Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
SAYIN VALİMİZ VE SAYIN İL EMNİYET MÜDÜRÜMÜZÜN BAYRAM ZİYARETLERİ
02.09.2017  
Eskişehir Valimiz Sayın Özdemir Çakacak, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Engin Dinç ve İl Jandarma Komutanı Albay Uysal Ağaoğlu ile birlikte, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, Tepebaşı ilçe Jandarma Komutanlığı, Şehit Ali Gaffar Okan Polis Merkezi, Kurtuluş Polis Merkezi ve Seyitgazi Emniyet Denetleme Noktasını ziyaret ederek, görevi başındaki personelimizin Kurban Bayramını kutladı.

Bayramların çok önemli günler olduğunu söyleyen Vali Çakacak, ziyaretler esnasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bayramlar, sevginin, saygının, hoşgörünün ve yardımlaşmanın öne çıktığı önemli günlerdir. Bizler, inancımızı ve kültürümüzü dini bayramlarımızla birleştiriyor, bu müstesna günlere sahip çıkıyoruz. Bayramlarda biz, hastalarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi, ziyaret ediyoruz. Büyüklerimize ziyaret ederek onların hayırlı dualarını alıyoruz. Devlet koruması altındaki çocuklarımızı, komşularımızı ziyaret ederek gönül bağlarımızı güçlendiriyoruz. Bu ziyaretler birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi pekiştiriyor aynı zamanda. Kurban Bayramında dini vecibelerini yerine getiren vatandaşlarımız, yaptıkları yardımlarla yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneklerini yerine getiriyorlar.”

Bayramlarda, küslerin barıştığını, dargınlıkların ortadan kaldırıldığını hatırlatan Vali Çakacak, “Bayramlarda, insanlar birbirine daha çok hoşgörülü oluyor. Sahip olduğumuz bu hoşgörünün sadece bayramlarda değil, bayramlardan sonra da devam etmesi tek dileğimiz. Bayramlarda, birbirimize karşı sergilediğimiz bu güzel tavırları bayramlardan sonra da devam ettirirsek, toplumsal barışa da en büyük katkıyı yapmış oluruz. Bu vesileyle Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle tebrik ediyor, sevdiklerinizle, ailenizle ve yakınlarınızla birlik, beraberlik ve huzur içerisinde nice bayramlara erişmeniz temennisinde buluyorum” diyerek duygularını ifade etti.

 
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Derneği Eskişehir Şubesi
  • UPEM
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • KGYS ESKİŞEHİR