Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

onleyici

Giriş

ÖNLEYİCİ HİZMETLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tel: 0222 230 27 73 - 0 505 318 26 00/ 01 02
Fax : 3201916
Adres:Esentepe Mah. Çevre Yolu Üzeri No:358 Tepebaşı / ESKİŞEHİR​​
 
 
Suç ve suçlularla mücadelede, kamu güvenliğinin ve genel asayişin sağlanması, suçların meydana gelmeden önce önlenmesi ile meydana gelmiş bir suçun ortaya çıkartılarak, faillerinin yakalanması için Eskişehir Emniyet Müdürlüğü bünyesinde: Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü 22.07.2003 tarihinden itibaren fiilen hizmete başlamıştır. Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü Ertuğrulgazi Mahallesi İncesu sokak üzerinde faaliyet gösteren, Aydıner Hizmet Binasının giriş katında bulunup, aşağıdaki Büro Amirliklerinden oluşmaktadır.
 
İDARİ BÜRO AMİRLİĞİ
İdari Büro Amirliği; Personelimiz arasında sosyal yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerini yürütmek, emir ve genelgeleri personele tebliğ etmek, personelin özlük işleri ili ilgili işlemleri yürütmektedir.
 
 
 
DEVRİYE EKİPLER AMİRLİĞİ
Devriye Ekipler Amirliği; Motorize ve yaya ekipler olarak, bölgelerinde suçların oluşmadan önlenmesine yönelik, önleyici hizmet görevlerini yerine getirir.Vatandaşlardan gelen ihbar ve şikayetleri değerlendirir, bütün çabalara rağmen meydana gelen suçların faillerini yakalamak amacına yönelik olarak faaliyetlerini sürdürür, meydana gelen olaylara anında müdahale ederek olaya karışan şahısları yakalar, suç delilleri ile birlikte polis merkezlerine ve ilgili birimlere teslim eder.
 
SUÇ ANALİZLERİ BÜRO AMİRLİĞİ
Suçların önlenebilmesi amacına yönelik olarak, meydana gelen olayların oluş zamanları, yerleri,sebepleri ve sayılarını belirleyerek ekiplerimizi yönlendirmekte olup, vatandaşlarımızın dikkatlerini bu yönlere çekerek gerekli tedbirlerini almalarını sağlamaktadır.
 
PLANLAMA BÜRO AMİRLİĞİ
Mevzuata uygun talep edilen genel güvenlik hizmetlerini planlamak, Tiyatrolar, Konferans vb. kültürel etkinliklerle ilgili işlemleri yürütmektedir.(Dernekler ve siyasi partilerin düzenledikleri etkinlikler hariç tüm tüzel ve şahsi etkinlikler. )
 
Bu güne kadar ilimizde yapılan tüm etkinliklerin planlaması yapılarak vatandaşlarımızın katılmış oldukları etkinliklerde gerekli huzur ve güvenli bir ortam sağlanmış, bundan sonraki etkinlikler de mevcut huzurlu ortamın sağlanması için gerekli çalışmalara devam edilmektedir.
 

 
 
MOTORSİKLETLİ POLİS TİMLERİ BÜRO AMİRLİĞİ
Önleyici polislik hizmetleri yürüterek genel güvenliği, kamu düzenini sağlamak, Görev alanları içinde işlenmiş veya işlenmekte olan suçlarda; olayı suçun konusuna göre bu suçun soruşturmasını yürütecek birimlere derhal bildirmek, görevli personel gelinceye kadar olay yerinde suç iz eser, emare ve delillerin muhafazası ve şüphelileri/sanıkları yakalamak ve gözaltına almak ve suç soruşturmasını yürütecek birimlere teslim etmek, üzere devriye hizmetleri ile görevlidir.
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Derneği Eskişehir Şubesi
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • KGYS ESKİŞEHİR