Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

pasaport

Giriş

PASAPORT ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 
Tel: 230 27 73 - 0 505 318 26 00
Adres:Esentepe Mahallesi Cevreyolu Üzeri No:358 Tepebaşı/ESKİŞEHİR
E-Posta: eskisehirpasaport@egm.gov.tr
 

Genel bilgi için www.epasaport.gov.tr adresini tıklayınız.

1-  Vatandaşlarımız belirtilen adres üzerinden randevu alabilirler, randevu almaya gelen vatandaşlarımızın müracaat işlemlerinin yürütüldüğü, mesai saatleri içerisinde saat 13:00-15:00 arasında müracaat yoğunluğu yaşandığı için, randevu almadan gelen vatandaşlarımızın başvuru saatlerinide diğer saatlerde tercih etmeleri rica olunur.

2-  Müdürlüğümüz Sivrihisar ve Çifteler İlçe Emniyet Müdürlüğünde de umuma mahsus pasaport müracaat işlemleri de yürütülmektedir.

 

ONLİNE PASAPORT RANDEVU TALEBİ

Pasaport müracaat işlemlerinde vatandaşlarımıza daha etkin ve verimli hizmet vererek zaman kayıplarının önüne geçmek amacıyla, 04/04/2011 tarihinden itibaren randevu sistemine geçilmiştir. Vatandaşlarımız randevu işlemlerini http://www.epasaport.gov.tr internet adresinden "Randevu Talebi" bölümüne girip takip edebilecek, Pasaport Şube Müdürlüğüne randevulu gelen vatandaşlarımızın pasaport işlemleri daha kolay ve kısa sürede tamamlanacaktır. Müracaat işlemleri hitamında, vatandaşlarımız T.C Kimlik Numarası ve kendilerine sistem üzerinden verilen Referans Numarasıyla pasaportların hazırlanması ve kendilerine teslim aşamalarını yine aynı internet sitesinin Online Başvuru izleme bölümünden adım adım takip edebilecektir. Randevu almak için TIKLAYINIZ

 

 PASAPORTLAR İÇİN UYGULANACAK FOTOĞRAF STANDARTLARI.
(ULUSLAR ARASI STANDARTLARA GÖRE)

1- Son Altı Ay İçerisinde Çekilmiş Vesikalık Olacaktır.  
2- Yüz Fotoğraf Üzerinde Ortalanmış, Çene Ucunda Saçların Başladığı Bölgeye Kadar Sağ ve Sol Yüz Hatları Tamamen Görünür Olacaktır. 
3- Yüz Kısmının Yüksekliği 32 ile 36 mm Arasında Olacak, Fotoğrafın % 70 İle % 80’ ini Kapsayacaktır.  
4- Baş Öne Eğik Veya Herhangi Bir Tarafa Dönük Olmayacak, Nötr Bir Yüz İfadesiyle Ağzı Kapalı Olarak Çekilmiş, Beyaz Fon ve Desensiz Olacaktır. 
5- Fotoğrafta Leke ve Büklümler Olmayacaktır. 
6- Fotoğraftaki Renkler Nötr Olacak ve Yüzün Doğal Renklerini Yansıtacak, Fotoğraf Doğrudan Kameraya Bakarken Çekilecektir.
7- Gözler Açık ve İyi Görünür ( Kırmızı Göz Olmayacak) Şekilde, Gözlerin Önü Saç Veya Gözlük Çerçevesiyle Kapatılmamış Olacak, Güneş Gözlüğü Veya Gözlük Camı Üzerinde Yansımalar Olmayacaktır. 
8- Küçük Çocukların Biyometrik Fotoğrafları Bu Hususlara Dikkat Edilmiş Olarak Çekilecektir. 
9- Işık Yüze Eşit Ölçüde Yansıtılacak, Yansıma Veya Gölgeler Bulunmayacaktır. 

 

10- 50x50 Veya 50x60 mm Ebadında Renkli Olmak Üzere 2 Adet
Fotoğraf Getirilecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Derneği Eskişehir Şubesi
  • UPEM
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • KGYS ESKİŞEHİR