Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

saricakaya_ilce

Giriş
 

SARICAKAYA İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ

 
 
Tel        : 0 222 661 30 51 Fax: 0 222 661 30 50-51
Adres    : Sarıcakaya Hükümet Konağı İçerisi
E-Mail  :
saricakaya@egm.gov.tr
 
        Sarıcakaya ilçesi İç Anadolu bölgesinin batısında Eskişehir il merkezinin kuzeyindedir. Eskişehir il merkezine 47 km uzaklıkta olup, güneyinde Sündiken dağları, kuzeyinde Bolu dağları ile çevrili olup yerleşim birimleri Sakarya nehri boyunca dağılmıştır.
 
        Beşeri açıdan İç Anadolu Bölgesinde görülmekle birlikte Bölgeler haritasına baktığımızda İlçemiz Batı Karadeniz Bölgesi içinde yer almaktadır.
 
         Denizden yüksekliği (rakım) 220 metredir. Farklı coğrafi bölgelerin geçiş sahasında yer alan ilçenin etrafı yüksek dağlarla çevrili korunmuş bir saha (vadi) olduğundan kendine özgü bir iklim özelliğine sahiptir. İlçeye bağlı 8 köy ve bir belde bulunmaktadır. Bunlardan Güneyköy, Beyyayla ve Dağküplü köyleri rakım itibariyle diğer köylerden yüksekte olup orman köyü niteliği taşımaktadır. İğdir, Kapıkaya, Beyköy, Düzköy köyleri ve Laçin Beldesi Vadi içinde kalmaktadır.
 
          Sarıcakaya ilçesinin kuzeyinde Yenipazar-Göynük, doğusunda Nallıhan, batısında Mihalgazi, Güneyinde Alpu ve Merkez İlçe vardır.(Nallıhan ve Söğüt ilçesine asfalt yol ile bağlıdır.)
 
           İlçemiz Doğudan Batıya doğru uzanan, Güneyinde Sündiken dağlarının, Kuzeyinde Bolu Köroğlu dağlarının arasında bulunan Sakarya Nehri boyunca 450 km. lik alana sahiptir.
 
 
 
 
saricakaya ilce emniyet saricakaya ilce emniyet saricakaya ilce emniyet saricakaya ilce emniyet
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Derneği Eskişehir Şubesi
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • KGYS ESKİŞEHİR